בלעדי בהדסה אופטימל

הסרת משקפיים בלייזר בהתאמה אישית

מנתח קרנית מומחה מלווה אותך החל משלב הבדיקה ועד אחרי הניתוח!

לשיחת ייעוץ

ללא התחייבות וללא תשלום

03-3726765

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא תשלום השאירו פרטים או חייגו 03-3726765


icon_1

ניסיון של 20 שנה

הדסה אופטימל הוא המרכז הרפואי היחיד בעל ידע וניסיון של מעל 20 שנה בתחום הניתוחים להסרת משקפיים.

מומחי קרנית

המנתחים בהדסה אופטימל הינם מומחי קרנית מובילים בישראל ובעולם, העובדים עם צוות קבוע, מיומן ומנוסה.

ליווי אישי בתהליך

בהדסה אופטימל, המנתחים מלווים באופן אישי כל מנותח לכל אורך התהליך: הייעוץ, בחירת החלופה הנכונה, בדיקת ההתאמה, הניתוח והבקרה לאחר הניתוח.

גב מקצועי

שיתוף הפעולה עם מחלקת העיניים המובילה במרכז הרפואי הדסה, מקנה גישה למחקרים מתקדמים, ניסויים ובקרות בתחום ניתוחי העיניים.

הכר את הרופאים המומחים של הדסה אופטימל

הרופאים המומחים של הדסה אופטימל הם מנתחים בעלי שם בינלאומי,
בעלי ניסיון של עשרות אלפי ניתוחים להסרת משקפיים

פרופ’ יוסף פרוכט-פרי

מנהל רפואי הדסה אופטימל. מייסד ומנהל עד לאחרונה את יחידת הקרנית למחלות קרנית, מחלקת עיניים במרכז הרפואי הדסה עין כרם.

פרופ’ אבי סלומון

מנהל יחידת הקרנית ומחלות חיצוניות של העין במחלקת העיניים במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה עין כרם בירושלים.

פרופ’ גיא קליינמן

רופא בכיר, מומחה למחלות קרנית וניתוחי רפרקציה וקטרקט, מנהל שירות הקטרקט בביה”ח קפלן.

ד”ר איל שטרסמן

רופא בכיר, מומחה למחלות קרנית וניתוחי רפרקציה, מחלקת עיניים, ביה”ח הדסה עין כרם.

עם הצוות הרפואי של הדסה אופטימל אתם בידיים טובות!

  • מומחי קרנית המתמחים באיתור בעיות טרום ניתוחיות
  • מקפידים בבחירת המועמדים שמתאימים לניתוח
  • מנוסים ביותר בהליך הניתוח ובטיפול שאחריו

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא תשלום השאירו פרטים או חייגו 03-3726765


המלצות מטופלים

שאלות ותשובות

אני לקראת גיוס – האם הניתוח יכול לעזור להעלות את הפרופיל הצבאי שלי?

כן, בהחלט ניתן להעלות את הפרופיל בעזרת תיקון הראיה. זאת בתנאי שפרט למספר של קוצר הראייה, העין בריאה לחלוטין. האמת היא, שעשרות צעירים מבצעים במכוננו ניתוחים להסרת משקפיים לפני גיוס על מנת להתקבל ליחידות עילית ולסיירות למיניהן. הניסיון שלנו בתחום זה הוא מצוין.

אילו מספרים ניתן לתקן?

ברוב המקרים ניתן לטפל בקוצר ראייה עד 10 מספרים ולעיתים אף עד 14 מספרים. ברוחק ראייה ניתן לטפל עד 6 מספרים.

כמה זמן אורך הניתוח?

מהלך הניתוח הוא קצר מאוד, עד 5 דקות לכל עין. הניתוח הוא קל, לא כואב אבל מלחיץ מאוד, ומרבית המנותחים פוחדים מאוד מהניתוח למרות שכל אחד מקבל כדור הרגעה לפני הניתוח. רופא מנוסה יודע כיצד להתנהל במקרים אלו ולהקל על חרדות המנותח.

מהם סיכויי ההצלחה של הניתוח?

כאשר עובדים בשיטות המתקדמות ביותר הכולל את שיטת ה-Wave Front ושיטת ה-Q במשולב, חלק מהמטופלים יראו יותר טוב מ-6/6. בקוצר ראיה עד 6.00- , 98.5% מהאנשים יישארו ללא משקפיים, בקוצר ראייה שבין 6.00- ל-10.00- כ- 4%-8% יישארו עם משקפיים ובמספרים מעל 10.00- בין 10% ל-30% יישארו עם משקפיים, אולם המספרים במשקפיים יהיו קטנים. מרבית המטופלים עם קוצר ראיה מעל 10.00- יהיו מאוד מרוצים אם בסוף הטיפול יישארו עם קוצר ראיה של 1.50- למשל.

איזה שיטת ניתוח עדיפה LASIK או PRK?

שתי השיטות הן שיטות ניתוח טובות והשאלה היא מה השיטה המתאימה לך. בניתוח הlasik תהליך הריפוי הוא מהיר וניתן לחזור לתפקוד מיידי אלא שהוא לא מתאים לכל אחד. בניתוח ה PRK שמתאים ליותר מועמדים, ישנו תהליך החלמה הכרוך בחוסר נוחות של מספר ימים, ובשיפור הדרגתי של חדות הראיה. יש להבין היטב את מהלך השיקום של הראייה לאחר ניתוח PRK ואת התפקוד בשבועות הראשונים. יש להבהיר נקודות אלו בזמן בדיקת ההתאמה.
מבחינת תוצאות הניתוח, מחקרים מוכיחים כי אין הבדל באיכות הראיה של מנותחים בשתי השיטות כשנה לאחר הניתוחים. אנחנו מצאנו תוצאות ראייה זהות בקבוצה של 200 מנותחים בהם עין אחת נותחה בשיטת PRK והשנייה בשיטת הלאזיק.

מה משך ההחלמה אחרי הניתוח ובמה כרוך התהליך?

יש להבחין בין שתי שיטות הניתוח. זמן החזרה לתפקוד לאחר ניתוח lasik הוא קצר וניתן להגיע לחדות ראיה ותפקוד מלא תוך 24 שעות. זמן ההחלמה לאחר ניתוח PRK הוא אינדיווידואלי והחזרה לתפקוד רגיל היא בין שלושה ימים לשבועות. התייצבות חדות הראיה נמשכת בין שבועות לחודשים.

האם ליקוי הראיה עשוי לחזור אחרי מספר שנים?

ליקוי הראיה עשוי לחזור באחוז קטן של המנותחים (ראה שאלה לגבי סיכויי הצלחה). הסיכוי לחזרת מספר תלוי בנתוני הפתיחה של המנותח ובגודל המספר של קוצר הראייה. בתהליך קבלת החלטה על ניתוח על הרופא המטפל להשאיר מספיק רקמת קרנית על מנת לאפשר לבצע ניתוח תיקון. במידה וניתן לבצע את התיקון מבחינה רפואית, מתבצע התיקון ללא תשלום נוסף וללא הגבלת זמן.

כמה זמן צריך להישאר ללא עדשות מגע לפני הניתוח?

לשיטתנו שבועיים יספיקו, ולעיתים יש צורך ביותר מכך, תלוי במידת הדלקת והאי סדירות שהעדשה גרמה. ניתוח מוקדם יותר עשוי להביא לטעויות גם במספר שמתקנים וגם בסיבוכים שלאחר הניתוח.

איך הרופא יודע שהמספר לא משתנה יותר?

ההליך הוא פשוט יחסית. אם אתה מרכיב משקפיים שנה או יותר וראייתך 6/6, אתה יציב. למרות זאת, נבצע בדיקה אופטומטרית, לוודא שאין שינוי במספרים. שינוי של רבע מספר אין לו משמעות והבדיקה עדיין תצביע על יציבות.

אני מאוד רגיש בעיניים ולא מצליח אפילו להרכיב עדשות מגע. איך תצליח לנתח אותי?

בבדיקת ההתאמה המנתח בוחן את התגובות של הנבדק למגע בעין, לבדיקת לחץ תוך עיני ועוד. בבדיקה נוצר קשר ואמון בין הנבדק למנתח, דבר המקל על שני הצדדים בזמן הניתוח. רק במקרים נדירים לא ניתן לבצע ניתוח באנשים כמוך. רופא מנוסה מאוד יידע זאת בזמן בדיקת ההתאמה ולא ייזמן אותך לניתוח.

אם הלייזר עושה הכול, מה עושה המנתח?

הלייזר לא עושה את הכול. הלייזר עושה את מה שהמנתח מורה לו לעשות. המנתח דואג שהלייזר יעבוד בדיוק הנכון וכנדרש ולא מ”מ שמאלה או ימינה. בזמן פיצול הקרנית, כל סטייה היא בעיה, מנתח לא מנוסה עשוי לגרום לנזק רב ולפגוע בראיה.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא תשלום השאירו פרטים או חייגו 03-3726765


מוקד שרות ללקוחות קיימים: 02-6402222